Nezaradené

Papier vs. fólia na balenie mäsa: Čo si vyberiete?

Je pravda, že väčšina ľudí miluje jedlo. Niekto sa naňho pozerá iba ako na obživu, iní v ňom vidia formu umenia. Dostáva dostatok pozornosti forma skladovania surovín?

Proces, ktorý sa pri manipulácii s potravinami často prehliada, je spôsob, akým je potravina zabalená predtým ako sa sa ide variť. Dnes si porovnáme rozdiely medzi balením surového mäsa do papiera a do plastu.

 

Nepremastiteľný papier „Mäso“ vs. uzavretý plastový obal – potravinová fólia

Nepremastiteľný papier „Mäso“

 

Je to papier, ktorý je špeciálne ošetrený tak, aby zabránil prenikaniu tuku. Tento typ papiera je navrhnutý špeciálne pre udržanie čerstvého a chutného mäsa po dobu jeho skladovania.

Plastový obal – potravinová fólia

 

Holes On Plastic Wrap

Najbežnejšia forma balenia mäsa. Množstvo ľudí aj mäsiarstiev ju uprednostňuje kvôli tomu, že ide o cenovo dostupnejšiu alternatívu.

 

Výhody každej z možností

Porovnáme, ktorá z týchto dvoch možností bude viac vyhovovať Vašim potrebám. Niekto sa rozhodne skladovať mäso dlhšie, zatiaľ čo iní budú variť mäso hneď po príchode z obchodu. Každá metóda balenia má svoje klady a zápory.

 

Nepremastiteľný papier „Mäso“

Vplyv obalu na chuť mäsa

Keď skladujete mäso zabalené do papiera zistíte, že jeho chuť je omnoho lepšia, pretože doňho nevsiakne chuť plastov.

Jemnosť mäsa

Keď skladujete mäso v papieri, bude zachovaná jeho jemnosť, pretože papier dovolí potravine „dýchať“. Balenie vo fólii negatívne ovplyvňuje jemnosť mäsa.

Mrazenie

Mrazenie mäsa zabaleného v papieri je jedným s najlepších spôsobov, ako sa vyhnúť zmien na mäse v mrazničke.

 

Plastový obal – potravinová fólia

Vákuové balenie

Pokiaľ je mäso balené v plastovom obale vákuovo, tak je zabezpečené utesnenie a ochranu mäsa, čo pri papieri nie je možné na 100%. Preto, ak chcete mäso uchovávať dlhšiu dobu v chladničke je táto možnosť vhodná. Tenká potravinová fólia však vákuové balenie nezabezpečí.

Kľúčovou výhodou plastových obalov je ich cenová dostupnosť. Preto sa stali tak populárnymi u mäsiarov v porovnaní s požitím baliaceho papiera pre mäsiarov.

Ako ste sa rozhodli vy? Uprednostníte udržateľný spôsob balenia mäsa do papiera, čím zabezpečíte zachovanie lepšej chuti a jemnosti?

Zdroj: https://tenderlicious.net/paper-vs-plastic-wrapping/